2ο Γυμνάσιο Αγίας Βαρβάρας

Έναρξη Εκπαιδευτικού Έτους 2017-2018

Welcoming

Αγαπητά μας παιδιά,

Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017,  ξεκινάμε τη νέα μας σχολική χρονιά.

Το σχολείο μας σας περιμένει να κάνουμε μαζί, χέρι-χέρι, το ταξίδι της γνώσης, αυτό που θα σας βοηθήσει να χτίσετε το μέλλον σας και να διαμορφώσετε υγιή προσωπικότητα.

Ένα ταξίδι, που όσο περισσότερο εκμεταλλευτείτε τόσο ανοίγετε  τις προοπτικές της προσωπικής σας προόδου, της επαγγελματικής σας επιτυχίας αργότερα, αλλά και του κοινωνικού οφέλους.

Ευχόμαστε υγεία σ΄ εσάς και τις οικογένειές σας και επιτυχία στις προσπάθειές σας.

Είμαστε πάντα δίπλα σας να σας στηρίζουμε με κάθε τρόπο γιατί η δική σας πρόοδος είναι ο δικός μας στόχος και η μεγάλη μας επιθυμία.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους!

Ο Σύλλογος διδασκόντων                                                    Η  Διευθύντρια

Του 2ου Γ/σίου Αγίας Βαρβάρας                                      Αλεξάνδρα Φέγγη

Η τελετή του Αγιασμού θα γίνει τη Δευτέρα 11/9/2017 στις 8.30 πμ

Όλοι οι μαθητές θα φέρουν σχολική τσάντα για την παραλαβή των βιβλίων.

Διαφήμιση